Nida Sobków

01.03.2010

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Klub Nida Sobków został powołany do życia w 2007 roku jako sekcja piłki siatkowej. W marcu 2010 roku z inicjatywy ówczesnego wójta Gminy Sobków pana Tadeusza Domińczaka, została utworzona sekcje piłki nożnej i do roku 2012 klub posiadał dwie sekcie sportowe: siatkówka męska i piłka nożna męska grupa seniorska. W sezonie 2010/2011 piłkarze KS Nidy zostali zgłoszeni do świętokrzyskiej B-klasy i grali w grupie II. Po pierwszym sezonie zajęli 7 miejsce na 10 drużyn. W kolejnym roku podopieczni trenera Huberta Pańtaka zajęli 3 miejsce na 8 drużyn. Natomiast w trzecim sezonie gry w B-klasie w grupie II KS Nida zajęła 1 miejsce na 10 drużyn i awansowała do rozgrywek A-klasy. Sekcja męska siatkówki od początku istnienia klubu występuje w lidze powiatu Jędrzejowskiego. W roku 2012 klub utworzył sekcje damską siatkówki, a rok później sekcję piłkarską Orlika Starszego, rocznik 2003. W sezonie piłkarskim 2013/2014 zespół prowadzony przez trenera Pańtaka zajął 12 miejsce w A-klasie na koniec rozgrywek i o utrzymanie w 6 Lidze musiał rozgrywać baraże z drużyną Wisły Nowy Korczyn. Pierwszy mecz wyjazdowy piłkarze KS Nidy wygrali 3-0.
Wiadomości (utwórz nową)